Tanlov savdolarining buyurtmachisi va shartnoma egasi - "BIOKIMYO" AJ.
Tanlovda ishtirok etish shartlarini bajargan O'zbekiston Respublikasining rezidentlari va norezidentlari ishtirok etishlari mumkin.
KONKURTNING MAVZUSI - saqlash va tashish uchun har birining hajmi kamida 2000 tonna bo'lgan bug'doyni konditsionerlash uchun ikkita texnologik uskunalarni (metall silos) sotib olish .
.
Ikki to'plam uchun marjinal xarajat $ 217,000 ni tashkil qiladi.
I. Tanlov savdolarining umumiy shartlari:
1. Tanlovda ishtirok etish uchun ishtirokchilar shartnomani bajarish uchun zarur bo'lgan texnik, moliyaviy, moddiy, kadrlar va boshqa resurslarga ega bo'lishlari kerak.
2. Buyurtmachi va xarid komissiyasi javobgar emas va tanlovning xarakteridan yoki tanlov natijalaridan qat'i nazar, ishtirokchining xarajatlari uchun javobgar bo'lmaydi.
3. Malaka hujjatlari va tender takliflari bilan tashqi konvert har kuni Toshkent vaqti bilan soat 9 00 dan 18 00 gacha qabul qilinadi . Qabul 2020 yil 17 dekabr soat 11:00 da tugaydi .
Hujjatlar atayin taqdim etiladi va imzo bilan 112004, RUz, Tash.obl., Yangiyo'l, ko'ch. Kimyogar 1, mas'ul shaxs Nishonaliev Diyor, tel.: +99897 609 83 33, yoki kuryer pochtasi orqali yuborilgan.
4. Tender taklifini tuzish bo'yicha batafsil talablar tender hujjatlarida ko'rsatilgan.
5. Yetkazib beriladigan tovarlar tanlov hujjatlarida ko'rsatilgan texnik talablarga muvofiq bo'lishi kerak.
6. Tender takliflari konvertlar ochilgan kundan boshlab kamida 90 (to'qson) kun davomida amal qilishi kerak.
7. Tender takliflari bilan konvertlarni ochishdan oldin, taqdim etilgan malaka hujjatlari asosida tanlov komissiyasi ishtirokchilarning malaka tanlovini o'tkazadi.
8. Saralash tanlovi uchun ishtirokchilar quyidagi mezonlarga javob berishi kerak:
- shartnomani bajarish uchun zarur bo'lgan texnik, moliyaviy, moddiy, kadrlar va boshqa resurslarning mavjudligi;
- shartnoma tuzish huquqi;
- soliq qarzi va boshqa majburiy to'lovlarning yo'qligi;
- ularga nisbatan kiritilgan bankrotlik protseduralarining yo'qligi;
- vijdonsiz ijrochilarning yagona reestrida ular haqida yozuvning yo'qligi.
9. Kelishilgan muddat davomida taklifning qaytarib olinmasligi va o'zgarmasligining kafolati sifatida ishtirokchilar garov to'lashlari shart.
10. Ushbu tanlov savdolariga eng ko'p ishtirokchilarni jalb qilish uchun komissiya quyidagi qarorlarni qabul qildi:
- depozit shaklini naqd pul shaklida ham, bank kafolati shaklida ham aniqlash.
- 4340 AQSh dollari miqdoridagi depozit miqdorini aniqlash.
Naqd depozit qo'yilgan taqdirda:
- mablag'lar "BIOKIMYO" OAJning maxsus hisobvarag'iga tanlov takliflarini qabul qilishning oxirgi sanasidan kechiktirmay kiritiladi;
- xorijiy ishtirokchilar o'z mablag'larini AQSh dollarida joylashtirishlari mumkin;
- mahalliy ishlab chiqaruvchilar (etkazib beruvchilar) mablag'lari milliy valyutada saqlanadi;
- mablag'lar olingan paytdan boshlab depozitga qo'yilgan deb hisoblanadi.
Bank kafolati bo'lgan taqdirda:
- kafolat "BIOKIMYO" OAJ nomiga beriladi;
- kafolat muddati takliflarni qabul qilish uchun oxirgi kundan boshlab 90 (to'qson) kalendar kun bo'lishi kerak;
- kafolat 758-sonli bank kafolatlari to'g'risidagi xalqaro qoidalarga muvofiq tuzilgan;
- kafolatni tasdiqlash takliflarni qabul qilishning oxirgi sanasi tugashidan oldin SWIFT orqali yuboriladi.
11. Depozitsiz takliflar ko'rib chiqilmaydi.
12. Depozit va depozitni qaytarish bo'yicha barcha bank xarajatlari tanlov savdolari ishtirokchilari tomonidan qoplanadi.
13. Tender komissiyasi ishtirokchini diskvalifikatsiya qilishga haqlidir, agar garov garovi talabnomalarni qabul qilishning oxirgi sanasi tugashidan oldin to'lanmagan bo'lsa.
14. Tender takliflari bilan konvertlarni ochish to'g'ridan-to'g'ri tender komissiyasining yig'ilishida amalga oshiriladi.
15. Tanlov komissiyasining yig'ilishi 2020 yil 17 dekabr kuni soat 11:00 da (Toshkent vaqti bilan) "BIOKIMYO" AJ majlislar zalida o'tkazilishi rejalashtirilgan.
II. Xorijiy ishtirokchilar uchun tanlov savdolari shartlari.
1. Mahsulotlar qiymati valyutada ko'rsatilishi kerak.
2. To'lov shartlari:
Xorijiy etkazib beruvchilar uchun:
- 100 foiz qaytarib berilmaydigan, bo'linadigan, tasdiqlanmagan akkreditiv qattiq valyutada (agar akkreditivni tasdiqlash zarur bo'lsa, uni tasdiqlash xarajatlari tashabbuskor tomonidan to'lanadi) , bu quyidagi tartibda oshkor qilinadi:
- 80% tovarlar O'zbekiston Respublikasiga etkazib berilganda oshkor qilinadi;
- 20% etkazib beruvchi va Buyurtmachi o'rtasida uskunani ishga tushirish sertifikati tugagandan so'ng 20 kun ichida oshkor etiladi.
3. Yetkazib berish muddati - akkreditiv ochilgan kundan boshlab 90 kalendar kun.
4. Yetkazib berish shartlari - Chet ellik ishtirokchilar uchun etkazib berish shartlari - O'zbekiston Respublikasi CIP Toshkent viloyati Yangiyo'l shahar temir yo'l stantsiyasi № 724001
CIP - mijozlar ombori O'zbekiston Respublikasi Toshkent viloyati Yangiyo'l shahar ko'chasi Kimyogar 1
5. Depozit uchun valyuta hisobvarag'i:
R / s (AQSh dollari): R / s: 20210840900129657009
Банк:JSICB IPAK YULI Yangiyo’l Branch
SWIFT kodi: INIPUZ21YNG
Bank manzili: Toshkent viloyati, Yangiyo'l, Samarqand ko'chasi 146-uy
MFO: 01081 INN: 200468069
OKED: 20140 QQS uchun to'langan kod: 327220013357
TEL: 0-370 602-49-18, FAKS: 0-370 602-43-84
E-MAIL:biokimyo@mail.ru,
III. Mahalliy ishtirokchilar uchun tanlov savdolari shartlari:
1. Mahsulotlar qiymati milliy valyutada ko'rsatilishi kerak.
Mahalliy etkazib beruvchilar uchun:
-O'zbekiston Respublikasi milliy valyutasida 15% oldindan to'lov;
-85% O'zbekiston Respublikasi milliy valyutasida. etkazib beruvchi va mijoz o'rtasida uskunani ishga tushirish sertifikati tugaganidan keyin 20 kun ichida to'g'ridan-to'g'ri bank o'tkazmasi orqali to'lanadi.
- to'lov milliy valyutadagi bank o'tkazmasi orqali amalga oshiriladi.
3. Yetkazib berish muddati - oldindan to'lov amalga oshirilgan kundan boshlab 90 kalendar kun.
4. Mahalliy etkazib beruvchilar uchun etkazib berish shartlari - O'zbekiston Respublikasi, Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahri, st. Kimyogar 1,
Qo'shimcha ma'lumot uchun murojaat qiling: MChJ "INDUSTRIAL TECHNO CONSULT".
Aloqa uchun shaxs: Tanlov va tender kim oshdi savdosi bo'yicha mutaxassis Shosalimov Muzaffar Suxrobovich (99871) 255-35-03, (99890) 350-96-97, info@grc.uz .

announces competitive bidding
The working body of the tender commission, which carries out the practical organization of the tender, is LLC "INDUSTRIAL TECHNO CONSULT".
We invite you to participate in the competitive bidding
The competition is open to residents and non-residents of the Republic of Uzbekistan who have fulfilled the conditions for participation in them.
SUBJECT OF THE COMPETITION - purchase of two sets of technological equipment (metal silo) for storage and transportation, conditioning of wheat with a capacity of at least 2000 tons each.
The marginal cost is $ 217,000 for two sets.
I. General Conditions of Competitive Bidding:
1. To participate in the competition, participants must have the necessary technical, financial, material, human and other resources to fulfill the contract.
2. The customer and the procurement commission are not responsible and are not liable for the costs of the participant, regardless of the nature of the competition or the results of the competition.
3. The outer envelope with the qualification documents and tender proposals are accepted daily from 9 00 - 18 00 am Tashkent time. Reception ends at 11:00 on December 17, 2020.
Documents are provided on purpose and are handed over against signature to the address: 112004, RUz, Tash.obl., Yangiyul, st. Kimyogar 1, person in charge Nishonaliev Diyor, tel .: +99897 609 83 33, or sent by courier mail.
4. Detailed requirements for the design of the tender proposal are indicated in the tender documentation.
5. The delivered goods must comply with the technical requirements specified in the tender documentation.
6. Bids must be valid for at least 90 (ninety) days from the date of opening the envelopes with bids.
7. Before opening the envelopes with tender bids, on the basis of the submitted qualification documents, the tender commission shall conduct a qualification selection of participants.
8. For the qualifying selection, participants must meet the following criteria:
- availability of the necessary technical, financial, material, human and other resources for the execution of the contract;
- Eligibility to conclude a contract;
- absence of tax arrears and other obligatory payments;
- the absence of bankruptcy procedures introduced in relation to them;
- the lack of a record about them in the Unified Register of Unscrupulous Performers.
9. As a guarantee of the irrevocability and invariability of the bid during the agreed period of time, the participants are required to pay a deposit.
10. In order to attract the largest number of participants for these competitive biddings, the commission made the following decisions:
- to determine the form of the deposit both in cash and in the form of a bank guarantee.
- determine the amount of the deposit in the amount of 4340 US dollars.
In case of making a deposit in cash:
- funds are deposited into a special account of JSC "BIOKIMYO" not later than the last date for accepting bids;
- foreign participants can deposit funds in US dollars;
- funds of domestic producers (suppliers) are deposited in national currency;
- funds are considered deposited from the moment they are received.
In the case of a bank guarantee:
- the guarantee is issued in the name of JSC BIOKIMYO;
- the warranty period must be 90 (ninety) calendar days from the last date for accepting bids;
- the guarantee is drawn up in accordance with international rules on bank guarantees No. 758;
- confirmation of the guarantee is sent via SWIFT before the expiration of the last date for accepting bids.
11. Offers without a deposit will not be considered.
12. All banking expenses for the deposit and return of the deposit are borne by the participants in the competitive bidding.
13. The tender committee has the right to disqualify a participant if the deposit is not paid before the expiration of the last date for accepting bids.
14. Opening of envelopes with tender proposals is carried out directly at the meeting of the tender committee.
15. The meeting of the competition committee is scheduled to be held at 11:00 (Tashkent time) on December 17, 2020 in the meeting room of JSC "BIOKIMYO".
II. Competitive bidding conditions for foreign participants.
1. The cost of products must be indicated in hard currency.
2. Terms of payment:
For foreign suppliers:
- 100% irrevocable, divisible, unconfirmed letter of credit in hard currency (if it is necessary to confirm the letter of credit, the costs of its confirmation are paid by the initiator) , which is disclosed in the following order:
- 80% is disclosed upon delivery of goods to the Republic of Uzbekistan;
- 20% is disclosed within 20 days after the completion of the equipment commissioning certificate between the Supplier and the Customer.
3. Delivery time - 90 calendar days from the date of opening the letter of credit.
4. Terms of delivery - Terms of delivery for foreign participants - CIP Republic of Uzbekistan Tashkent region Yangiyul city railway station No. 724001
CIP - customer's warehouse Republic of Uzbekistan Tashkent region Yangiyul city st. Kimyogar 1
5. Foreign currency account for the deposit:
R / s (Dollar USA): R / s: 20210840900129657009
Bank: JSICB IPAK YULI Yangiyo'l Branch
SWIFT код: INIPUZ21YNG
Bank address: Tashkent region, Yangiyul, Samarkandskaya str. 146
MFO: 01081 INN: 200468069
OKED: 20140 VAT paid code: 327220013357
TEL: 0-370 602-49-18, FAX: 0-370 602-43-84
E-MAIL: biokimyo@mail.ru ,
III. Competitive bidding conditions for domestic participants:
1. The cost of products must be indicated in national currency.
For domestic suppliers:
-15% prepayment in the national currency of the Republic of Uzbekistan;
-85% in the national currency of the RUz. paid by direct bank transfer within 20 days after the completion of the equipment commissioning certificate between the Supplier and the Customer.
- payment is made by bank transfer in national currency.
3. Delivery time - 90 calendar days from the date of prepayment.
4. Terms of delivery for domestic suppliers - Republic of Uzbekistan, Tashkent region, Yangiyul city, st. Kimyogar 1,