Tanlov savdolarining buyurtmachisi va shartnoma egasi - "BIOKIMYO" AJ.
Tanlovda ishtirok etish shartlarini bajargan O'zbekiston Respublikasining rezidentlari va norezidentlari ishtirok etishlari mumkin.
KONKURTNING MAVZUSI - saqlash va tashish uchun har birining hajmi kamida 2000 tonna bo'lgan bug'doyni konditsionerlash uchun ikkita texnologik uskunalarni (metall silos) sotib olish .
.
Ikki to'plam uchun marjinal xarajat $ 217,000 ni tashkil qiladi.
I. Tanlov savdolarining umumiy shartlari:
1. Tanlovda ishtirok etish uchun ishtirokchilar shartnomani bajarish uchun zarur bo'lgan texnik, moliyaviy, moddiy, kadrlar va boshqa resurslarga ega bo'lishlari kerak.
2. Buyurtmachi va xarid komissiyasi javobgar emas va tanlovning xarakteridan yoki tanlov natijalaridan qat'i nazar, ishtirokchining xarajatlari uchun javobgar bo'lmaydi.
3. Malaka hujjatlari va tender takliflari bilan tashqi konvert har kuni Toshkent vaqti bilan soat 9 00 dan 18 00 gacha qabul qilinadi . Qabul 2020 yil 17 dekabr soat 11:00 da tugaydi .
Hujjatlar atayin taqdim etiladi va imzo bilan 112004, RUz, Tash.obl., Yangiyo'l, ko'ch. Kimyogar 1, mas'ul shaxs Nishonaliev Diyor, tel.: +99897 609 83 33, yoki kuryer pochtasi orqali yuborilgan.
4. Tender taklifini tuzish bo'yicha batafsil talablar tender hujjatlarida ko'rsatilgan.
5. Yetkazib beriladigan tovarlar tanlov hujjatlarida ko'rsatilgan texnik talablarga muvofiq bo'lishi kerak.
6. Tender takliflari konvertlar ochilgan kundan boshlab kamida 90 (to'qson) kun davomida amal qilishi kerak.
7. Tender takliflari bilan konvertlarni ochishdan oldin, taqdim etilgan malaka hujjatlari asosida tanlov komissiyasi ishtirokchilarning malaka tanlovini o'tkazadi.
8. Saralash tanlovi uchun ishtirokchilar quyidagi mezonlarga javob berishi kerak:
- shartnomani bajarish uchun zarur bo'lgan texnik, moliyaviy, moddiy, kadrlar va boshqa resurslarning mavjudligi;
- shartnoma tuzish huquqi;
- soliq qarzi va boshqa majburiy to'lovlarning yo'qligi;
- ularga nisbatan kiritilgan bankrotlik protseduralarining yo'qligi;
- vijdonsiz ijrochilarning yagona reestrida ular haqida yozuvning yo'qligi.
9. Kelishilgan muddat davomida taklifning qaytarib olinmasligi va o'zgarmasligining kafolati sifatida ishtirokchilar garov to'lashlari shart.
10. Ushbu tanlov savdolariga eng ko'p ishtirokchilarni jalb qilish uchun komissiya quyidagi qarorlarni qabul qildi:
- depozit shaklini naqd pul shaklida ham, bank kafolati shaklida ham aniqlash.
- 4340 AQSh dollari miqdoridagi depozit miqdorini aniqlash.
Naqd depozit qo'yilgan taqdirda:
- mablag'lar "BIOKIMYO" OAJning maxsus hisobvarag'iga tanlov takliflarini qabul qilishning oxirgi sanasidan kechiktirmay kiritiladi;
- xorijiy ishtirokchilar o'z mablag'larini AQSh dollarida joylashtirishlari mumkin;
- mahalliy ishlab chiqaruvchilar (etkazib beruvchilar) mablag'lari milliy valyutada saqlanadi;
- mablag'lar olingan paytdan boshlab depozitga qo'yilgan deb hisoblanadi.
Bank kafolati bo'lgan taqdirda:
- kafolat "BIOKIMYO" OAJ nomiga beriladi;
- kafolat muddati takliflarni qabul qilish uchun oxirgi kundan boshlab 90 (to'qson) kalendar kun bo'lishi kerak;
- kafolat 758-sonli bank kafolatlari to'g'risidagi xalqaro qoidalarga muvofiq tuzilgan;
- kafolatni tasdiqlash takliflarni qabul qilishning oxirgi sanasi tugashidan oldin SWIFT orqali yuboriladi.
11. Depozitsiz takliflar ko'rib chiqilmaydi.
12. Depozit va depozitni qaytarish bo'yicha barcha bank xarajatlari tanlov savdolari ishtirokchilari tomonidan qoplanadi.
13. Tender komissiyasi ishtirokchini diskvalifikatsiya qilishga haqlidir, agar garov garovi talabnomalarni qabul qilishning oxirgi sanasi tugashidan oldin to'lanmagan bo'lsa.
14. Tender takliflari bilan konvertlarni ochish to'g'ridan-to'g'ri tender komissiyasining yig'ilishida amalga oshiriladi.
15. Tanlov komissiyasining yig'ilishi 2020 yil 17 dekabr kuni soat 11:00 da (Toshkent vaqti bilan) "BIOKIMYO" AJ majlislar zalida o'tkazilishi rejalashtirilgan.
II. Xorijiy ishtirokchilar uchun tanlov savdolari shartlari.
1. Mahsulotlar qiymati valyutada ko'rsatilishi kerak.
2. To'lov shartlari:
Xorijiy etkazib beruvchilar uchun:
- 100 foiz qaytarib berilmaydigan, bo'linadigan, tasdiqlanmagan akkreditiv qattiq valyutada (agar akkreditivni tasdiqlash zarur bo'lsa, uni tasdiqlash xarajatlari tashabbuskor tomonidan to'lanadi) , bu quyidagi tartibda oshkor qilinadi:
- 80% tovarlar O'zbekiston Respublikasiga etkazib berilganda oshkor qilinadi;
- 20% etkazib beruvchi va Buyurtmachi o'rtasida uskunani ishga tushirish sertifikati tugagandan so'ng 20 kun ichida oshkor etiladi.
3. Yetkazib berish muddati - akkreditiv ochilgan kundan boshlab 90 kalendar kun.
4. Yetkazib berish shartlari - Chet ellik ishtirokchilar uchun etkazib berish shartlari - O'zbekiston Respublikasi CIP Toshkent viloyati Yangiyo'l shahar temir yo'l stantsiyasi № 724001
CIP - mijozlar ombori O'zbekiston Respublikasi Toshkent viloyati Yangiyo'l shahar ko'chasi Kimyogar 1
5. Depozit uchun valyuta hisobvarag'i:
R / s (AQSh dollari): R / s: 20210840900129657009
Банк:JSICB IPAK YULI Yangiyo’l Branch
SWIFT kodi: INIPUZ21YNG
Bank manzili: Toshkent viloyati, Yangiyo'l, Samarqand ko'chasi 146-uy
MFO: 01081 INN: 200468069
OKED: 20140 QQS uchun to'langan kod: 327220013357
TEL: 0-370 602-49-18, FAKS: 0-370 602-43-84
E-MAIL:biokimyo@mail.ru,
III. Mahalliy ishtirokchilar uchun tanlov savdolari shartlari:
1. Mahsulotlar qiymati milliy valyutada ko'rsatilishi kerak.
Mahalliy etkazib beruvchilar uchun:
-O'zbekiston Respublikasi milliy valyutasida 15% oldindan to'lov;
-85% O'zbekiston Respublikasi milliy valyutasida. etkazib beruvchi va mijoz o'rtasida uskunani ishga tushirish sertifikati tugaganidan keyin 20 kun ichida to'g'ridan-to'g'ri bank o'tkazmasi orqali to'lanadi.
- to'lov milliy valyutadagi bank o'tkazmasi orqali amalga oshiriladi.
3. Yetkazib berish muddati - oldindan to'lov amalga oshirilgan kundan boshlab 90 kalendar kun.
4. Mahalliy etkazib beruvchilar uchun etkazib berish shartlari - O'zbekiston Respublikasi, Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahri, st. Kimyogar 1,
Qo'shimcha ma'lumot uchun murojaat qiling: MChJ "INDUSTRIAL TECHNO CONSULT".
Aloqa uchun shaxs: Tanlov va tender kim oshdi savdosi bo'yicha mutaxassis Shosalimov Muzaffar Suxrobovich (99871) 255-35-03, (99890) 350-96-97, info@grc.uz .

объявляет конкурсные торги
Рабочим органом конкурсной комиссии, осуществляющим практическую организацию конкурсных торгов, является OOO «INDUSTRIAL TECHNO CONSULT».
Приглашаем Вас к участию в конкурсных торгах
В конкурсе могут принять участие резиденты и нерезиденты Республики Узбекистан, выполнившие предъявляемые условия для участия в них.
ПРЕДМЕТ КОНКУРСА – закупка двух комплектов технологического оборудования (металлический силос) по хранению и транспортировки, кондиционирования пшеницы вместимостью не менее 2000 тонн каждая.
Предельная стоимость – 217 000 долларов США за два комплекта.
I. Общие условия конкурсных торгов:
1. Для участия в конкурсе участники должны обладать необходимыми техническими, финансовыми, материальными, кадровыми и другими ресурсами для исполнения контракта.
2. Заказчик и закупочная комиссия не отвечают и не несут обязательство по расходам участника, независимо от характера проведения или результатов конкурса.
3. Внешние конверты с квалификационными документами и конкурсными предложениями принимаются ежедневно с 900 - 1800 часов по ташкентскому времени. Приём прекращается в 1100 17 декабря 2020 года.
Документы предоставляются нарочно и сдаются под роспись по адресу: 112004, РУз, Таш.обл., г. Янгиюль, ул. Кимёгар 1, ответственное лицо Нишоналиев Диёр, тел.: +99897 609 83 33, или присылаются курьерской почтой.
4. Подробные требования к оформлению конкурсного предложения указаны в конкурсной документации.
5. Поставляемый товар должен соответствовать техническим требованиям, указанным в конкурсной документации.
6. Конкурсные предложения должны быть действительны не менее 90 (девяноста) дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными предложениями.
7. До вскрытия конвертов с конкурсными предложениями, на основании представленных квалификационных документов, конкурсной комиссией проводится квалификационный отбор участников.
8. Для квалификационного отбора участники должны соответствовать следующим критериям:
- наличие необходимых технических, финансовых, материальных, кадровых и других ресурсов для исполнения договора;
- правомочность на заключение договора;
- отсутствие задолженности по уплате налогов и других обязательных платежей;
- отсутствие введенных в отношении них процедур банкротства;
- отсутствие записи о них в Едином реестре недобросовестных исполнителей.
9. В качестве гарантии безотзывности и неизменности конкурсного предложения в течение оговоренного периода времени, участникам необходимо внести задаток.
10. В целях привлечения наибольшего количества участников для данных конкурсных торгов комиссией приняты следующие решения:
- определить форму задатка как в денежной форме, так и в форме банковской гарантии.
- определить величину задатка в размере 4340 долларов США.
В случае внесения задатка в денежной форме:
- денежные средства вносятся на специальный счет АО «BIOKIMYO» не позднее последней даты приема конкурсных предложений;
- иностранные участники могут внести денежные средства в долларах США;
- денежные средства отечественных производителей (поставщиков) вносятся в национальной валюте;
- денежные средства считаются внесенными с момента их поступления.
В случае оформления банковской гарантии:
- гарантия оформляется на имя АО «BIOKIMYO»;
- срок действия гарантии должен составлять 90 (девяноста) календарных дней с последней даты приема конкурсных предложений;
- гарантия оформляется согласно международным правилам по гарантиям банка №758;
- подтверждение гарантии отправляется по системе SWIFT до истечения последней даты приема конкурсных предложений.
11. Предложения без внесения задатка не рассматриваются.
12. Все банковские расходы по внесению и возврату задатка возлагаются на участников конкурсных торгов.
13. Конкурсная комиссия имеет право дисквалифицировать участника, если задаток не будет внесен до истечения последней даты приема конкурсных предложений.
14. Вскрытие конвертов с конкурсными предложениями производится непосредственно на заседании конкурсной комиссии.
15. Заседание конкурсной комиссии намечено провести в 1100 часов (время ташкентское) 17 декабря 2020 года в зале заседаний АО «BIOKIMYO».
II. Условия конкурсных торгов для иностранных участников.
1. Стоимость продукции необходимо указывать в СКВ.
2. Условия оплаты:
Для иностранных поставщиков:
- 100 % безотзывный, делимый, неподтверждённый аккредитив в СКВ (в случае необходимости подтверждения аккредитива расходы по его подтверждению оплачивает инициатор), который раскрывается в следующем порядке:
- 80% раскрывается по факту поставки товара в РУз.;
- 20 % раскрывается в течении 20 дней после оформления между Поставщиком и Заказчиком акта ввода оборудования в эксплуатацию.
3. Срок поставки - 90 календарных дней со дня открытия аккредитива.
4. Условия поставки - Условия поставки для иностранных участников - CIP Республика Узбекистан Ташкентская область город Янгиюль железнодорожная станция № 724001
CIP – склад заказчика Республика Узбекистан Ташкентская область город Янгиюль ул. Кимёгар 1
5. Валютный счет для внесения задатка:
Р/с (Dollar USA): В/сч: 20210840900129657009
Банк:JSICB IPAK YULI Yangiyo’l Branch
SWIFT код: INIPUZ21YNG
Адрес банка: Ташкентская обл., г.Янгиюль, ул.Самаркандская 146
МФО: 01081 ИНН: 200468069
OKED: 20140 Код плат.НДС:327220013357
ТЕЛ: 0-370 602-49-18, ФАКС: 0-370 602-43-84
E-MAIL:biokimyo@mail.ru,
III. Условия конкурсных торгов для отечественных участников:
1. Стоимость продукции необходимо указывать в национальной валюте.
Для отечественных поставщиков:
-15% предоплата в национальной валюте РУз.;
-85% в национальной валюте РУз. оплачивается прямым банковским переводом в течении 20 дней после оформления между Поставщиком и Заказчиком акта ввода оборудования в эксплуатацию.
- оплата производится безналичным путем в национальной валюте.
3. Срок поставки - 90 календарных дней со дня осуществления предоплаты.
4. Условия поставки для отечественных поставщиков – Республика Узбекистан, Ташкентская область город Янгиюль ул. Кимёгар 1,
Для получения более подробной информации обращаться: OOO «INDUSTRIAL TECHNO CONSULT».
Контактное лицо: Специалист по конкурсным и тендерным торгам Шосалимов Музаффар Сухробович (99871) 255-35-03, (99890) 350-96-97, info@grc.uz.