«BIOKIMYO» АЖ Кузатув кенгашининг 2023 йил 2 июндаги 14-сонли йиғилиши қарорига биноан жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2023 йил 27 инюь соат 10.00 да «BIOKIMYO» АЖ маъмурий биносининг катта мажлислар залида бошланишини маълум қилади.
1.“BIOKIMYO” АЖ акциядорларининг умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш.
2.“BIOKIMYO” АЖ саноқ комиссияси таркибини тасдиқлаш.
3.“BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2022 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4.“BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5.“BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6.“BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7.“BIOKIMYO” АЖ тафтиш комиссиясининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2022 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8.“BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9.“BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини тақсимлаш, жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10 “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил бўйича бизнес-режасини тасдиқлаш.
11.“BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
12 “BIOKIMYO” АЖ Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
13.“BIOKIMYO” АЖ Тафтиш комиссиясини тугатиш ва “BIOKIMYO” АЖ Тафтиш комиссияси низомини бекор қилиш.
14.“BIOKIMYO” АЖ нинг эълон қилинган акциялар сони ва номинал қийматини белгилаш.
15.“BIOKIMYO” АЖ Устави ва ички корпоратив низомларини (умумий йиғилиши, кузатув кенгаши, бошқарув тўғрисида низомининг ва жамиятининг кузатув кенгаши ва ижроия органи аъзоларига хақ тўлаш ва рағбатлантириш тўғрисидаги низомининг) янги таҳририни тасдиқлаш.
Акциядорларни руйхатга олиш 2023 йил 27 июнь куни соат 9.00 да бошланади.
Акциядорлар навбатдан ташқари умумий йиғилишда масофадан туриб “eVOTE.uz – электронное голосование» - йиғилиш ўтказиш оператори орқали иштирок этиши ва овоз беришлари мумкин.
Акциядорларнинг умумий йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри, Кимёгар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO» АЖ.
Тел: 70- 602-51-11 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2023 йил 2 июнь куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйхатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2023 йил 2 июнь холатига кўра ёпилади.
Акциядорларнинг навбатдаги умумий йиғилишда қатнашиш учун акциядорлар реестри – 2023 йил
21 июнь холатига кўра ёпилади

Based on the decision of the meeting No. 14 of the Supervisory Board of the Company of JUNE 2, 2023 reports on an extraordinary general meeting of shareholders JUNE 27, 2023 at 10-00 in a large hall of an administrative building JSC "Biokimyo"
Based on the decision of the meeting No. 14 of the Supervisory Board of the Company of JUNE 2, 2023
JUNE 27, 2023 at 10-00 in a large hall of an administrative building
1.Approval of the regulations of the general meeting of shareholders of BIOKIMYO JSC.
2.Approval of the composition of the counting commission of JSC “BIOKIMYO”.
1. Hearing of the report of the supervisory board of BIOKIMYO JSC on the results of 2022 on issues that are within their competence, including compliance with the requirements for the management of the company established by law.
2. Approval of the report of the Chairman of the Board of BIOKIMYO JSC on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan for the end of 2022.
3. Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profits and losses of BIOKIMYO JSC following the results of 2022.
4. Hearing of the opinion of the external auditor on the financial activities of JSC BIOKIMYO in 2022.
5. Hearing of the conclusion of the auditing commission of JSC BIOKIMYO following the results of 2022 on matters within their competence, including compliance with the requirements established by the legislation on the management of the company.
6. Consideration of the results of the assessment of the corporate governance system of JSC BIOKIMYO following the results of 2022.
7. Distribution of the net profit of JSC BIOKIMYO following the results of 2022 and approval of the amount of dividend for each share, forms and procedure for its payment.
8. Approval of the business plan of JSC BIOKIMYO for 2023.
9. On the determination of the audit organization for the mandatory audit of JSC “BIOKIMYO” for 2023, on the maximum amount of payment for its services and the conclusion of an agreement with it.
10. Election of members of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO"
11. Liquidation of the Audit Commission of JSC "BIOKIMYO" and cancellation of the charter of the Audit Commission of JSC "BIO KIMYO"
14.Determination of the number and nominal value of the declared shares of JSC "BIOKIMYO".
1. Approval of the new version of the charter and internal corporate charters of JSC "BIOKIMYO" (General Meeting, Supervisory Board, Regulations on Management and Regulations on Remuneration and Encouragement of members of the Supervisory Board and Executive body of the company).
Registration of shareholders begins at 9-00 hours on June 27, 2023.
At the meeting of the Supervisory Board on June 2, 2023, it was decided to form the register of shareholders:
The date of formation of the register for notification of the next general meeting on June 2 2023.
The date of formation of the register of shareholders for participation at the next general meeting is June 21 2023.