«BIOKIMYO» АЖ Кузатув кенгашининг 2025 йилнинг 2 июндаги 11-сонли йиғилиши қарорига биноан жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2025 йил 26 июнь соат
- “BIOKIMYO” АЖ акциядорларининг умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖ саноқ комиссияси таркибини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2024 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
- “BIOKIMYO” АЖ нинг аудит қўмитасининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2024 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини тақсимлаш, жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2025 йил учун бизнес-режасини тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” АЖнинг 2025 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
- “BIOKIMYO” АЖ нинг Устави ва ички низомларининг янги таҳририни тасдиқлаш.
- “BIOKIMYO” акциядорлик жамияти кузатув кенгаши аъзосини сайлаш.
- Жамият инвестиция лойихаларини амалга ошириш мақсадида тузилган импорт шартномалари тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2025 йил 26 июнь куни соат 9-00 да бошланади.
Жамият Кузатув кенгашининг 2025 йил 2 июнь куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйҳатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2025 йил 2 июнь ҳолатига кўра ёпилади.

На основании решения заседания №8 наблюдательного совета общества от 2 июня 2025 года
- Заслушивание отчета наблюдательного совета АО “BIOKIMYO” по итогам 2024 года, по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
- Утверждение отчета председателя правления АО “BIOKIMYO” по финансово-хозяйственной деятельности общества и по выполнению бизнес-плана по итогам 2024 года.
- Утверждение годового отчета, в том числе баланса, отчет о финансовых результатах, прибыли и убытки АО “BIOKIMYO” по итогам 2024 года.
- Заслушивание заключения внешнего аудитора о финансовой деятельности
АО “BIOKIMYO” по итогам 2024 года.
- Заслушивание заключения комитета по аудиту АО “BIOKIMYO” по итогам
2024 года, по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
- Рассмотрение результатов проведения оценки системы корпоративного управления
- Распределение чистой прибыли АО “BIOKIMYO” по итогам 2024 года и утверждение размера дивиденда на каждую акцию, формы и порядок его выплаты.
- Утверждение бизнес-плана АО “BIOKIMYO” на 2025 год.
- Об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки АО “BIOKIMYO” за 2025 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
- Утверждение Устава и внутренних положений АО “BIOKIMYO”.
- Избрание члена наблюдательного совета АО “BIOKIMYO”
- Об импортных контрактах, заключаемых в целях реализации инвестиционных проектов АО “BIOKIMYO”.
Регистрация акционеров начинается в 9-00 часов 26 июня 2025 года.
Акционеры могут участвовать и голосовать общем собрании акционеров удаленно с помощью сервиса “eVOTE.uz – электронное голосование”.
На заседании наблюдательного совета от 2 июня 2025 года было принято решение о формировании реестра акционеров:
Дата формирования реестра для оповещения о проведении очередного общего собрания на 2 июня 2025 года.