2016 YIL DEKABR OYIDA XAYRIYA YORDAMI KO'RSATISH TO'G'RISIDA
- Yangiyo'l qishloq xo'jaligi kasb-hunar kollejiga korxona imkoniyatlaridan kelib chiqqan holda homiylik sifatida 5,0 (besh) million so'mlik kompyuterlar va printerlar to'plamini (ya'ni bosma, nusxa ko'chirish, skanerlash) berishga kelishib olindi.
- 2016 yilda davlat dasturiga binoan A.Navoiy mahallasi hududida, A.Navoiy nomidagi qishloq uy-joy massivida namunaviy loyihalar asosida korxona kambag'allardan biriga 6,5 ​​mln. - tumanda yashovchi daromadli oilalar.Yuz ming) million so'mlik homiylik yordamiga kelishib olindi.
"BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashining 2016 yil 28 dekabrdagi 9-sonli qarori bilan
- Yangi yil arafasida Jizzax viloyatida "O'zvinosanoat-xolding" AJning 2016 yil 28 dekabrdagi 87-sonli yig'ilishining qarorlariga muvofiq, ijtimoiy himoyaga muhtoj, kam ta'minlangan oilalarni moddiy rag'batlantirish. daromadlar va keksa yoshdagi odamlar. Bayramlar menyusini tayyorlash va etkazib berish kabi xayriya tadbirlarini amalga oshirish uchun 12,0 (o'n ikki) million. homiylik mablag'larini ajratishga kelishib oldi.
- 2016 yil 28 dekabrda Yangiyo'l qishloq xo'jaligi kasb-hunar kollejiga homiylik sifatida 5,0 (besh) million so'mlik (ya'ni, bosib chiqarish, nusxalash, skanerlash) kompyuterlar va printerlar to'plami (bosma, nusxa olish, skanerlash) topshirildi.
- 2016 yil 28 dekabrda 2748-sonli to'lov topshirig'i bilan 6,5 (olti million besh yuz ming) so'mlik homiylik yordami "Mahalla" xayriya jamoat fondi hisob raqamiga o'tkazildi.
- 12.0 (o'n ikki) million so'mlik homiylik mablag'lari 2016 yil 28 dekabrdagi 2758-sonli to'lov topshirig'i bilan "Mahalla" jamoat fondi Jizzax viloyat filialining maxsus hisob raqamiga o'tkazildi.

ON THE PROVISION OF CHARITABLE ASSISTANCE IN DECEMBER 2016
- It was agreed to provide Yangiyul Agricultural Vocational College with a set of computers and printers (ie print, copy, scan) worth up to 5.0 (five) million soums as sponsorship, depending on the capabilities of the enterprise.
- In 2016, according to the state program, on the territory of A.Navoi mahalla, in the rural housing estate named after A. Navoi, on the basis of standard projects, the company donated more than 6.5 million tenge to one of the low-income families living in the district. One hundred thousand) million soums of sponsorship was agreed.
By the decision of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO" dated December 28, 2016 No. 9
- On the eve of the New Year in Jizzakh region, in accordance with the decisions of the meeting of JSC "Uzvinosanoat-Holding" No. 87 of December 28, 2016, to provide financial incentives for families in need of social protection, low-income and elderly people. 12.0 (twelve) mln. agreed to allocate sponsorship funds.
- A set of computers and printers (print, copy, scan) worth 5.0 (five) million soums was donated to Yangiyul Agricultural Vocational College on December 28, 2016 as a sponsorship.
- On December 28, 2016, with the payment order No. 2748, 6.5 (six million five hundred thousand) million soums of sponsorship was transferred to the account of the "Mahalla" Charitable Community Fund.
- 12.0 (twelve) million soums of sponsorship was transferred to the special account of the Jizzakh regional branch of the "Mahalla" community fund by payment order No. 2758 dated December 28, 2016.