2016 YIL DEKABR OYIDA XAYRIYA YORDAMI KO'RSATISH TO'G'RISIDA.
- Yangiyo'l qishloq xo'jalik kasb-xunar kollejiga korxonaning imkoniyatlaridan kelib chiqqan xolda qiymati 5.0 (besh) mln.so'mgacha bo'lgan bir komplekt kompyuter va printer (ya'ni (print,copy,scan)) xomiylik yordami sifatida berishga rozilik berilgan.
- "Xalqabad" QFY, A.Navoiy nomli maxalla fuqorolar yig'ini xududida 2016 yil davlat dasturiga asosan qishloq joylarda namunaviy loyihalar asosida uy-joylarning birini tumanda yashovchi, kam ta'minlangan oilaning biriga sovg'a qilish maqsadida korxonaning imkonidan kelib chiqqan xolda 6,5 (olti million besh yuz ming) mln.so'm xomiylik ko'rsatishga rozilik berilgan.
"BIOKIMYO" AJ kuzatuv Kengashining 2016 yil 28 dekabrdagi 9-sonli yig'ilishi qarori bilan
- "O'zvinosanoat-xolding" XK ning 2016 yil 28 dekabrdagi 87-sonli yig'ilish qarorlarini ijrosi yuzasidan Jizzax viloyatida yangi yil bayrami arafasida ijtimoiy muxofazaga muxtoj, kam ta'minlangan va qariyalari bo'lgan oilalarni moddiy rag'batlantirish, ularning xolidan xabar olish bayram kayfiyatini ko'tarish uchun oziqg'ovqat maxsulotlaridan iborat sovg'alar tayyorlab bayram dasturxoniga etkazish kabi xayriya tadbirlarini amalga oshirish maqsadida 12,0 (o'n ikki) mln. xomiylik mablag'ini ajratishga rozilik berilgan.
Ushbu qarorlar ijrosini ta'minlash maqsadida "BIOKIMYO" AJ:
- Yangiyo'l qishloq xo'jalik kasb-xunar kollejiga qiymati 5.0 (besh) mln.so'mgacha bo'lgan bir komplekt kompyuter va printer (ya'ni (print,copy,scan)) 2016 yil 28 dekabrda xomiylik yordami sifatida olib berildi.
- 2016 yil 28 dekabrda 2748-sonli to'lov topshiriqnomasi bilan 6,5 (olti mln.besh yuz ming) mln.so'm xomiylik mablag'i "maxalla" xayriya jamoat fondining xisob raqamiga o'tkazildi.
- "Maxalla" jamoat fondi Jizzax viloyat bo'limining maxsus xisob raqamiga 2016 yil 28 dekabrdagi 2758-sonli to'lov topshiriqnomasi bilan 12,0 (o'n ikki) mln.so'm xomiylik mablag'o

ON THE PROVISION OF CHARITABLE ASSISTANCE IN DECEMBER 2016.
By the decision of the Supervisory Board of JSC" biochemistry " dated December 27, 2016 8-th meeting
- The value of the case arising from the opportunities of the enterprise to yangiyul agricultural vocational college 5.0 (five) mln.so a computer and a printer (i.e. (print,copy,scan) up to M) have been agreed to give as a homologous aid.
- "Khalkabad" KFY, A.According to the state program for 2016 year in the territory of the Navoi neighborhood Citizens 'Assembly 6,5 (six million five hundred thousand) in the case of the opportunity of the enterprise in order to present one of the houses living in the district on the basis of standard projects in rural areas, to one of the low-income families mln.so' m given consent to show homelessness.
By the decision of the Supervisory Board of JSC" biochemistry " dated December 28, 2016 9-th meeting
- On the eve of the New Year in Jizzakh region on the execution of the resolutions of the 87th meeting of the" uzvinosanoat-holding " CC on December 28, 2016, in order to carry out charitable activities such as material stimulation of families with low income and old age, preparation of gifts consisting of food products to raise the mood of the holiday and consent was given to the allocation of raw materials.
- Yangiyul agricultural vocational college cost 5.0 (five) mln.so a single sheet of paper and a printer (that is, (print,copy, scan) up to M was taken out as a raw material aid on December 28, 2016.
- On December 28, 2016, with the payment order number 2748-6,5 (six million.five hundred thousand) mln.so the funds were transferred to the account number of the charitable public fund" Mahalla".
- 12.0 (twelve) with the payment order № 2758 dated December 28, 2016 to the special account number of Jizzakh Regional Department of the public fund" makhalla "mln.so' m transferred funds to homelessness.