2018 YIL 15 MAYDA AKSIYADORLARNING YILLIK UMUMIY YIG'ILISHINI O'TKAZISH TO'G'RISIDA.
2018 yil 27 apreldagi aktsiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishi 2018 yil 15 may kuni soat 10-00 da o'tkazilishini e'lon qiladi
" BIOKIMYO " AJ ma'muriy binosining katta zalida
2. 2017 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashining, ularning vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, kompaniya boshqaruvi uchun qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi hisobotini tinglash.
3. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv Raisining kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati va 2017 yilga mo'ljallangan biznes-rejaning bajarilishi to'g'risida hisobotini tasdiqlash.
4. 2017 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning balansi, moliyaviy natijalari to'g'risidagi hisoboti, foydasi va zarari bilan yillik hisobotni tasdiqlash.
5. 2017 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ moliyaviy faoliyati to'g'risida tashqi auditorning fikrini tinglash.
6. 2017 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ taftish komissiyasining o'z vakolatiga kiradigan masalalar bo'yicha, shu jumladan kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini eshitish.
7. 2017 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko'rib chiqish.
8. 2017 yil yakuni bo'yicha "BIOKIMYO" AJning sof foydasini taqsimlash va har bir aksiya uchun dividend miqdorini, uni to'lash shakli va tartibini tasdiqlash.
9. Kompaniyaning ustav kapitalini ko'paytirish va jamiyat ustaviga o'zgartirishlar kiritish to'g'risida.
10. "BIOKIMYO" AJning 2017 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
11. "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash.
12. "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
13. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv raisini saylash va u bilan bir yil muddatga mehnat shartnomasini tuzish.
14. "BIOKIMYO" OAJ tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
15. "BIOKIMYO" AJ Ustavining yangi nashrini tasdiqlash.
16. Kompaniya faoliyati bo'yicha bir-biriga bog'liq bo'lgan bir nechta bitimlar mavjud, ularning predmeti kafolatdir.
Aksiyadorlarni ro'yxatdan o'tkazish 2018 yil 15 may soat 9:00 da boshlanadi.
Kuzatuv kengashining yig'ilishida aktsiyadorlar reestrini shakllantirish to'g'risida qaror qabul qilindi:
Umumiy yig'ilish to'g'risida xabar berish uchun reestrni shakllantirish sanasi 2018 yil 27 aprel.
2018 yil 8 may holatiga umumiy yig'ilishda qatnashish uchun aktsiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi.

О ПРОВЕДЕНИИ ГОДОВОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ 15 МАЯ 2018 ГОДА.
от 27 апреля 2018 года сообщает о проведении годового общего собрания акционеров 15 мая 2018 года в 10-00 часов
2. Заслушивание отчета наблюдательного совета АО “BIOKIMYO»   по итогам 2017 года, по  вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
3. Утверждение отчет председателя правления АО “BIOKIMYO»   по финансово-хозяйственной деятельности общества и по выполнению бизнес-плана по итогам 2017 года.
4. Утверждение годового отчета, в том числе баланса, отчет о финансовых результатах, прибыли и убытки АО “BIOKIMYO» по итогам 2017 года.
5. Заслушивание заключения внешнего аудитора о финансовой деятельности АО “BIOKIMYO» по итогам 2017 года.
6. Заслушивание заключения ревизионной комиссии АО “BIOKIMYO» по итогам 2017 года,  по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
7. Рассмотрение результатов проведения оценки системы корпоративного управления  АО “BIOKIMYO» по итогам 2017 года.
8. Распределение чистой прибыли АО “BIOKIMYO»  по итогам 2017 года и  утверждение размера дивиденда на каждую акцию, формы и порядок его выплаты.
9. Об увеличении Уставного фонда общества и о внесении изменений в Устав общества.
10. Утверждение бизнес-плана АО “BIOKIMYO» на 2017 год.
11. Избарание членов Наблюдательного совета АО “BIOKIMYO».
13. Избрание Председателя правления АО “BIOKIMYO» и заключение с ним трудового договора сроком на один год.
14. Утверждение организационной структуры АО “BIOKIMYO».
15. Утверждение новой редакции Устава АО «BIOKIMYO».
16. О совершении обществом несколько взаимосвязанных сделок, предмет которых является  поручительство.