- "BIOKIMYO" AJ aksiyadorlarining umumiy yig'ilishi to'g'risidagi nizomni tasdiqlash.
- "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashining 2018 yil yakunlari bo'yicha, ularning vakolatiga kiradigan masalalar bo'yicha, shu jumladan kompaniya boshqaruviga qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya etilishi to'g'risidagi hisobotini tinglash.
- "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv Raisining kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati va 2018 yilga mo'ljallangan biznes-rejaning bajarilishi to'g'risida hisobotini tasdiqlash.
- 2018 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning balansi, moliyaviy natijalari to'g'risidagi hisoboti, foydasi va zarari bilan yillik hisobotni tasdiqlash.
- 2018 yil yakunlari bo'yicha "BIOKIMYO" AJ moliyaviy faoliyati bo'yicha tashqi auditor xulosasini eshitish.
- 2018 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ taftish komissiyasining o'z vakolatiga kiradigan masalalar bo'yicha, shu jumladan kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini eshitish.
- 2018 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko'rib chiqish.
- 2018 yil yakuni bo'yicha "BIOKIMYO" AJning sof foydasini taqsimlash va har bir aksiya uchun dividend miqdorini, uni to'lash shakli va tartibini tasdiqlash.
- "BIOKIMYO" OAJning minoritar aksiyadorlari qo'mitasini tashkil etish
- "BIOKIMYO" AJning 2019 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
- "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash
- "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
- "BIOKIMYO" OAJning minoritar aksiyadorlari qo'mitasi a'zolarini saylash.
- "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv raisini saylash va u bilan bir yil muddatga mehnat shartnomasini tuzish.
- "BIOKIMYO" OAJning yangi tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
- "BIOKIMYO" AJ Ustavining yangi nashrini tasdiqlash.
- "BIOKIMYO" AK ichki korporativ qoidalarining yangi nashrlarini tasdiqlash.
Aksiyadorlarni ro'yxatdan o'tkazish 2019 yil 27 iyun soat 9:00 da boshlanadi.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig'ilishi haqidagi materiallar va ma'lumotlarni kompaniyaning www.biokimyo.uz veb-saytidan olishingiz mumkin, Yangiyo'l, Kimyogar ko'chasi, 1-bino, tel: 70-602-43-97 va e-mail manzili yangiyulxim @ vinsanoat.uz, biokimyo@mail.ru .
Kuzatuv kengashining 2019 yil 31 maydagi yig'ilishida aktsiyadorlar reestrini shakllantirish to'g'risida qaror qabul qilindi:
2019 yil 31 mayda navbatdagi umumiy yig'ilish to'g'risida xabar berish uchun reestrni shakllantirish sanasi.
2019 yil 21 iyundagi navbatdagi umumiy yig'ilishda qatnashish uchun aktsiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi.

Based on the decision of the meeting No. 19/19 of the supervisory board of the company dated May 31, 201 9 , announces the holding of the next general meeting of shareholders on June 27, 201 9 at 10-00 o'clock in the large hall of the administrative building
- Approval of the regulations of the general meeting of shareholders of JSC “BIOKIMYO”.
- Hearing the report of the Supervisory Board of JSC “BIOKIMYO” at the end of 2018, on issues within their competence, including compliance with the requirements established by law for the management of the company.
- Approval of the report of the Chairman of the Board of BIOKIMYO JSC on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan for 2018.
- Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profit and loss of BIOKIMYO JSC at the end of 2018.
- Hearing the opinion of the external auditor on the financial activities of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2018.
- Hearing the conclusion of the audit commission of JSC “BIOKIMYO” at the end of 2018, on issues within their competence, including compliance with the requirements established by law for the management of the company.
- Consideration of the results of the assessment of the corporate governance system of JSC “BIOKIMYO” at the end of 2018.
- Distribution of net profit of JSC “BIOKIMYO” at the end of 2018 and approval of the amount of dividend per share, the form and procedure for its payment.
- Creation of a committee of minority shareholders of JSC "BIOKIMYO"
- Approval of the business plan of JSC "BIOKIMYO" for 2019.
- Election of members of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO"
- Election of members of the Audit Commission of JSC “BIOKIMYO”.
- Election of members of the minority shareholders' committee of JSC “BIOKIMYO”.
- Election of the Chairman of the Board of JSC “BIOKIMYO” and conclusion of an employment contract with him for a period of one year.
- Approval of the new organizational structure of JSC “BIOKIMYO”.
- Approval of the new edition of the Articles of Association of BIOKIMYO JSC.
- Approval of new editions of the internal corporate regulations of BIOKIMYO JSC.
Registration of shareholders begins at 9:00 am on June 27, 2019.
Materials and information regarding the next general meeting of shareholders can be found on the company's website www.biokimyo.uz , you can contact the address Yangiyul, Kimyogar str., Building 1, tel .: 70-602-43-97 and at the e-mail address yangiyulxim @ vinsanoat.uz, biokimyo@mail.ru .
At a meeting of the Supervisory Board dated May 31, 2019, it was decided to form a register of shareholders:
Date of formation of the register for notification of the next general meeting on May 31, 2019.
Date of formation of the register of shareholders for participation at the next general meeting as of June 21, 2019.