2017 yil 19 dekabr kuni "BIOKIMYO" AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig'ilishi 2017 yil 29 dekabr soat 10-00 da o'tkazilishini ma'lum qiladi
BIOKIMYO " AJ ma'muriy binosining katta zalida»
Uralov kondidaturasini Erkinjon Qo'ng'irboyevichning "BIOKIMYO"AJ Kuzatuv kengashi a'zosi tomonidan tasdiqlash.
Kuzatuv kengashi, taftish komissiyasi va ijro organi a'zolarining 2014-2016-yil va 2017-yil 9-oylik davr mobaynida hisoblangan (to'langan) va hisoblangan (undiriladigan) to'lovlar va reanimatsiya miqdorlarini tasdiqlash.
Affillangan shaxslar ro'yxatini tasdiqlash va ishlab chiqarish va xo'jalik ehtiyojlari uchun ishlatiladigan xom ashyo va materiallar, shuningdek, jamiyat tomonidan ishlab chiqarilgan tayyor mahsulotlar bitim predmeti bo'lgan joriy xo'jalik faoliyatida amalga oshiriladigan affillangan shaxslar bo'lgan oziq-ovqat etil spirti, spirtli ichimliklar, liker-aroq va vinochilik mahsulotlari ishlab chiqarish tashkilotlari bilan tuzilgan bitimlarni tasdiqlash.
Kuzatuv kengashi, taftish komissiyasi va "BIOKIMYO" AJ boshqaruvi a'zolarini mukofotlash to'g'risida " gi Nizomning yangi tahririyatlarini tasdiqlash.
Aksiyadorlarni ro'yxatga olish 2017 yil 29 dekabr soat 9-00 da boshlanadi.
Kuzatuv kengashi majlisida aksiyadorlar reestrini shakllantirish to'g'risida qaror qabul qilindi:
2017 yil 19 dekabr kuni umumiy yig'ilish o'tkazilishini xabardor qilish uchun reestrni tuzish sanasi.
2017 yil 25 dekabr kuni umumiy yig'ilishda ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi.

О ПРОВЕДЕНИИ ВНЕОЧЕРЕДНОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ 29 ДЕКАБРЯ 2017 ГОДА
от 19 декабря 2017 года АО «BIOKIMYO»  сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров 29 декабря 2017 года в 10-00 часов
2. Утверждение кондидатуры Уралова Эркинжона Кунгирбайевича членом  Наблюдательного совета АО “BIOKIMYO».
3. Утверждение начисленных (выплаченных) и начисляемых (выплаечиваемых) размеров выплат и вознагрождений членов Наблюдательного совета, Ревизионной комиссии и исполнительного органа за период 2014-2016 года и 9 месяцев 2017 года.
4. Утверждение новой редакции Устава АО «BIOKIMYO».
5. Утверждение списка аффилированных лиц и одобрение сделок с организациями,  по производству пищевого этилового спирта, алкогольной, ликероводочной и винодельческой продукции, являющимися аффилированными лицами, совершаемых в текущей хозяйственной деятельности, предметом сделки которых являются сырье и материалы, используемые для производственных и хозяйственных нужд, а также производимая обществом готовая продукция.
6. Утверждение новой редакций Положения “О премировании членов наблюдательного совета, ревизионной комиссии и правления АО «BIOKIMYO”.
Регистрация акционеров начинается в 9-00 часов 29 декабря 2017 года.
Для регистрации необходимо предъявить документ удостоверяющий личность (паспорт), представителю акционера обязательно- нотариально заверенную доверенность.