Жамиятнинг корпоратив бошқарув тизимини бахолашнинг 2026 йилнинг 1-чорак якунлари натижалари бўйича:
“LEADER FINANCE CAPITAL”  томонидан 2026 йилнинг 21 апрелдаги №55/04 сонли хати билан жамиятнинг корпоратив бошқарув тизимини баҳолаш ўтказилганлиги тўғрисидаги хисобот, хулоса ва корпоратив бошқарув тизимини самарадорлигини ошириш бўйича тавсиялар тақдим қилинди.
Корпоратив бошқарув тизимини мустақил бахолаш натижалари “юқори” эътироф эътилган, у Ўзбекистон Республикаси Давлат рақобат қўмитаси ва Корпоратив бошқарув илмий-таълим маркази томонидан тасдиқланган саволнома асосида 1 044 балл, яъни 87,0%. Юқори баҳоланди
2026 йилнинг 1-чорак якуни натижаларига кўра ҳисобот йилининг бошига нисбатан дебиторлик қарзлари кўпайди. Муддати ўтган қарз йўқ. Дебиторлик қарзларининг кўпайишининг асосий сабаби: хом ашё учун ўтказилган бўнак тўловлари. Кредиторлик қарздорлик йил бошига нисбатан кўпайган. Муддати ўтган қарздорлик мавжуд эмас. Кўпайганлигининг сабаби акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши қарори билан акциядорларга дивиденд тўловларининг хисобланиши.

Based on the results of the assessment of the company's corporate governance system for the of 3 month 2026 year:
3 month 2026 year:
“LEADER FINANCE CAPITAL” i submitted a report on the assessment of the corporate department of the Company No. 55/04 dated aprel 21, 2026.
According to the results of the evaluation of the corporate management system, the final number of points amounted to 1044 points, that is, 87,0 %, and according to “LEADER FINANCE CAPITAL”, the corporate control system in Biokimyo JSC according to the results of the 3 month of 2026 is recognized High"
According to the results of the 3 month 2026 year, accounts receivable increased compared to the beginning of the reporting year. There is no overdue debt. The main reason for the increase in accounts receivable:advance payments for raw materials. Accounts payable increased compared to the beginning of the reporting year. There is no overdue debt. The main reason for the increase in creditworthiness is the accrued dividends of shareholders according to the decision of the annual General Meeting of Shareholders dated 06/18/2024.