«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2025 йилнинг 2 июндаги 11-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2025 йил 26 июнь соат 10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
BIOKIMYO»   акциядорлик жамияти  акциядорлари диққатига!
«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2025 йилнинг 2 июндаги 11-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2025 йил 26 июнь соат
10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
3. “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2024 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7. “BIOKIMYO” АЖ нинг аудит қўмитасининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2024 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини тақсимлаш, жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10. “BIOKIMYO” АЖнинг 2025 йил учун бизнес-режасини тасдиқлаш.
11. “BIOKIMYO” АЖнинг 2025 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
12. “BIOKIMYO” АЖ нинг Устави ва ички низомларининг янги таҳририни тасдиқлаш.
13. “BIOKIMYO” акциядорлик жамияти кузатув кенгаши аъзосини сайлаш.
14. Жамият инвестиция лойихаларини амалга ошириш мақсадида тузилган импорт шартномалари тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2025 йил 26 июнь куни соат 9-00 да бошланади.
Акциядорлар умумий йиғилишда масофадан туриб “eVOTE.uz – электронное голосование»  - йиғилиш ўтказиш оператори орқали иштирок этиши ва овоз беришлари мумкин.
Акциядорларнинг умумий  йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри, Кимёгар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO»  АЖ. Тел: 70- 602-47-70 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича  мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2025 йил 2 июнь куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйҳатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2025 йил 2 июнь ҳолатига кўра ёпилади.

Based on the decision of the meeting No. 8 of the Supervisory Board of the company dated June 2, 2025 , informs about the holding of the next general meeting of shareholders.
To the attention of shareholders, BIOKIMYO Joint Stock Company
Based on the decision of the meeting No. 8 of the Supervisory Board of the company dated June 2, 2025
, informs about the holding of the next general meeting of shareholders.
On June 26, 2025 at 10:00 a.m. in the great hall of the administrative building
Address: 1 Kimegar Street, Yangiyul city.
Issues included in the agenda:
1. Approval of the Rules of Procedure of the General Meeting of Shareholders of JSC BIOKIMYO.
2. Approval of the composition of the Counting Commission of JSC BIOKIMYO.
3. Hearing the report of the Supervisory Board of JSC BIOKIMYO on the results of 2024, on issues within their competence, including compliance with the statutory requirements for the management of the company.
4. Approval of the report of the Chairman of the Management Board of JSC BIOKIMYO on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan for 2024.
5. Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profits and losses of JSC BIOKIMYO based on the results of 2024.
6. Hearing the external auditor's report on financial activities
JSC BIOKIMYO based on the results of 2024.
1. Hearing the opinion of the Audit Committee of JSC BIOKIMYO on the results
of 2024, on issues within their competence, including compliance with the statutory requirements for the management of the company.
1. Review of the results of the assessment of the corporate governance system
1. Distribution of the net profit of BIOKIMYO JSC based on the results of 2024 and approval of the amount of the dividend per share, the form and procedure for its payment.
2. Approval of the BIOKIMYO JSC business plan for 2025.
3. On the definition of an audit organization for conducting a mandatory audit of JSC BIOKIMYO for 2025, on the maximum amount of payment for its services and the conclusion of a contract with it.
4. Approval of the Charter and internal regulations of JSC BIOKIMYO.
5. Election of a member of the Supervisory Board of JSC BIOKIMYO
6. On import contracts concluded for the implementation of investment projects of JSC BIOKIMYO.
Registration of shareholders begins at 9:00 a.m. on June 26, 2025.
Shareholders can participate and vote at the general meeting of shareholders remotely using the service “eVOTE.uz – electronic voting.”
To register, you must present an identity document (passport), and a notarized power of attorney must be provided to the shareholder's representative.
Materials and information regarding the extraordinary General Meeting of shareholders can be found on the company's website. www.biokimyo.uz , can be contacted atYangiyul, 1 Kimegar Street, tel.: 70-602-47-70 and by e-mail info@biokimyo.uz , biokimyo@mail.ru .
At the meeting of the Supervisory Board on June 2, 2025, it was decided to form the register of shareholders.:
The date of formation of the register for notification of the next general meeting is June 2, 2025.
The date of formation of the register of shareholders for participation in the general meeting is June 20