«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2022 йил 6 июндаги  12-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2022 йил 29 июнь соат 10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
3. “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2021 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7. “BIOKIMYO” АЖ тафтиш комиссиясининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2021 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини  тақсимлаш,  жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10. “BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил бўйича бизнес-режасини тасдиқлаш.
11. “BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
12. “BIOKIMYO” АЖ Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
13. “BIOKIMYO” АЖ Тафтиш комиссияси аъзоларини сайлаш.
14. “BIOKIMYO” АЖ миноритар акциядорлар қўмитаси аъзоларини сайлаш.
15. “BIOKIMYO” АЖ Бошқарув раисини сайлаш.
16. “BIOKIMYO” АЖ нинг янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш.
17. “BIOKIMYO” АЖ Устави ва ички корпоратив низомларини (умумий йиғилиши, кузатув кенгаши, тафтиш комиссияси, санок комиссияси, бошқарув тўғрисида низомининг ва хомийлик ва беғараз ёрдам кўрсатиш шартлари, миқдори ва тартиби) янги таҳририни тасдиқлаш.
18. “BIOKIMYO” АЖ нинг инновацион фаолиятини қўллаб-қувватлаш жамғармаси тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2022 йил 29 июнь куни соат 9.00 да бошланади.
Акциядорларнинг умумий  йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри,  Кимегар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO»  АЖ. Тел: 70- 602-51-11 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича  мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2022 йил  6 июнь куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйхатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2022 йил   6 июнь  холатига кўра ёпилади.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишда қатнашиш учун  акциядорлар реестри – 2022 йил  23 июнь  холатига кўра ёпилади

Сompany dated June 6, 2022, informs about the holding of the next general meeting of shareholders On June 29, 2022 at 10:00 a.m. in the great hall of the administrative building JSC "BIOKIMYO"
To the attention of shareholders of BIOKIMYO JSC!
Based on the decision of the meeting No. 12 of the Supervisory Board of the company dated June 6, 2022,
informs about the holding of the next general meeting of shareholders
On June 29, 2022 at 10:00 a.m. in the great hall of the administrative building
Address: Yangiyul city, Kimyogar street, 1.
1. Approval of the regulations of the general meeting of shareholders of BIOKIMYO JSC.
2. Approval of the composition of the counting commission of JSC “BIOKIMYO”.
3. Hearing of the report of the supervisory board of BIOKIMYO JSC on the results of 2021 on issues that are within their competence, including compliance with the requirements for the management of the company established by law.
4. Approval of the report of the Chairman of the Board of BIOKIMYO JSC on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan for the end of 2021.
5. Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profits and losses of BIOKIMYO JSC following the results of 2021.
6. Hearing of the opinion of the external auditor on the financial activities of JSC BIOKIMYO in 2021.
7. Hearing of the conclusion of the auditing commission of JSC BIOKIMYO following the results of 2021 on matters within their competence, including compliance with the requirements established by the legislation on the management of the company.
8. Consideration of the results of the assessment of the corporate governance system of JSC BIOKIMYO following the results of 2021.
9. Distribution of the net profit of JSC BIOKIMYO following the results of 2021 and approval of the amount of dividend for each share, forms and procedure for its payment.
10. Approval of the business plan of JSC BIOKIMYO for 2022.
11. On the determination of the audit organization for the mandatory audit of JSC “BIOKIMYO” for 2022, on the maximum amount of payment for its services and the conclusion of an agreement with it.
12. Election of members of the Supervisory Board of JSC BIOKIMYO
13. Election of members of the Audit Commission of JSC BIOKIMYO.
14. Election of members of the committee of minority shareholders of JSC “BIOKIMYO”.
15. Election of the Chairman of the Board of JSC "Biokimyo".
16. Approval of the new organizational structure of BIOKIMYO JSC
17. Approval of the new version of the Charter and internal corporate regulations (on the general meeting, on the Supervisory Board, on the audit commission, on the accounting commission, on the management Board and on the procedure for providing charitable assistance).
18. About the fund for support of innovative activity of JSC "BIOKIMYO".
Registration of shareholders begins at 9-00 am on June 29, 2022.
To register, you must submit an identity document (passport), the representative of the shareholder must have a notarized power of attorney.
Materials and information regarding the next general meeting of shareholders can be found on the company's website www.biokimyo.uz, you can contact the city of Yangiyul, Kimyogar str., Dom1, tel .: 70-602-51-11 and email at  biokimyo@mail.ru.
At the meeting of the Supervisory Board on June 6, 2022, it was decided to form the register of shareholders:
The date of formation of the register for notification of the next general meeting is June 6, 2022.
The date of formation of the register of shareholders for participation at the next general meeting is June 23, 2022.