«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2022 йил 6 июндаги  12-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2022 йил 29 июнь соат 10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
3. “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2021 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7. “BIOKIMYO” АЖ тафтиш комиссиясининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2021 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9. “BIOKIMYO” АЖнинг 2021 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини  тақсимлаш,  жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10. “BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил бўйича бизнес-режасини тасдиқлаш.
11. “BIOKIMYO” АЖнинг 2022 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
12. “BIOKIMYO” АЖ Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
13. “BIOKIMYO” АЖ Тафтиш комиссияси аъзоларини сайлаш.
14. “BIOKIMYO” АЖ миноритар акциядорлар қўмитаси аъзоларини сайлаш.
15. “BIOKIMYO” АЖ Бошқарув раисини сайлаш.
16. “BIOKIMYO” АЖ нинг янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш.
17. “BIOKIMYO” АЖ Устави ва ички корпоратив низомларини (умумий йиғилиши, кузатув кенгаши, тафтиш комиссияси, санок комиссияси, бошқарув тўғрисида низомининг ва хомийлик ва беғараз ёрдам кўрсатиш шартлари, миқдори ва тартиби) янги таҳририни тасдиқлаш.
18. “BIOKIMYO” АЖ нинг инновацион фаолиятини қўллаб-қувватлаш жамғармаси тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2022 йил 29 июнь куни соат 9.00 да бошланади.
Акциядорларнинг умумий  йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри,  Кимегар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO»  АЖ. Тел: 70- 602-51-11 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича  мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2022 йил  6 июнь куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйхатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2022 йил   6 июнь  холатига кўра ёпилади.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишда қатнашиш учун  акциядорлар реестри – 2022 йил  23 июнь  холатига кўра ёпилади

О проведении очередного общего собрания акционеров 29 июня 2022 года в 10-00 часов в большом зале административного здания АО «BIOKIMYO»
На основании решения заседания №12 наблюдательного совета общества от 6 июня 2022 года
29 июня 2022 года в 10-00 часов в большом зале административного здания
2. Утверждение состава счетной комиссии АО “BIOKIMYO».
3. Заслушивание отчета наблюдательного совета АО “BIOKIMYO»  по итогам 2021 года, по  вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
4. Утверждение отчет председателя правления АО “BIOKIMYO» по финансово-хозяйственной деятельности общества и по выполнению бизнес-плана по итогам 2021 года.
5. Утверждение годового отчета, в том числе баланса, отчет о финансовых результатах, прибыли и убытки АО “BIOKIMYO» по итогам 2021 года.
6. Заслушивание заключения внешнего аудитора о финансовой деятельности АО “BIOKIMYO» по итогам 2021 года.
7. Заслушивание заключения ревизионной комиссии АО “BIOKIMYO» по итогам 2021 года, по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
8. Рассмотрение результатов проведения оценки системы корпоративного управления АО “BIOKIMYO» по итогам 2021 года.
9. Распределение чистой прибыли АО “BIOKIMYO» по итогам 2021 года и  утверждение размера дивиденда на каждую акцию, формы и порядок его выплаты.
10. Утверждение бизнес-плана АО “BIOKIMYO» на 2022 год.
11. Об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки АО “BIOKIMYO» за 2022 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
12. Избрание членов Наблюдательного совета АО “BIOKIMYO»
13. Избрание членов Ревизионной комиссии АО “BIOKIMYO».
14. Избрание членов комитета миноритарных акционеров АО “BIOKIMYO».
15. Избрание Председателя правления АО “BIOKIMYO».
16. Утверждение новой организационной структуры АО “BIOKIMYO»
17. Утверждение в новой редакции Устава и внутренних корпоративнқх положений (об общем собрании, о наблюдательном совете, о ревизионной комиссии, о счетной комиссии, о правлении и о порядке оказания благотворительной помощи).
18. О фонде поддержки инновационной деятельности АО “BIOKIMYO».
Регистрация акционеров начинается в 9-00 часов 29 июня 2021 года.
С материалами и информацией касательно очередного общего собрания акционеров можно ознакомится на сайте общества www.biokimyo.uz, можно обращаться по адресу г.Янгиюль, ул.Кимёгар, дом1, тел.: 70-602-51-11 и по электронному info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru.
На заседании наблюдательного совета от 6 июня 2022 года было принято решение о формировании реестра акционеров:
Дата формирования реестра для оповещения о проведении очередного общего собрания на 6 июня 2022 года.