2018 YIL PRINTSIPI BILAN E'LON
2018 yilning 9 oyi davomida kompaniyaning korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalariga ko'ra:
Qimmatli qog'ozlar markaziy depozitariysi davlat korxonasi tomonidan kompaniyaning 2018 yil 24 oktyabrdagi 11-15 / 130 OT-sonli korporativ boshqaruv tizimi samaradorligini oshirish bo'yicha hisobot, xulosa va tavsiyalar taqdim etildi.
Korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalariga ko'ra, jami ballar soni 1045 ballni, ya'ni 87,08% ni tashkil etdi va Markaziy depozitariyning fikriga ko'ra BIOKIMYO AJda korporativ boshqaruv tizimining darajasi tan olingan 2018 yilning birinchi yarmida o'tkazilgan baholash natijalariga ko'ra "yuqori".
Korporativ boshqaruv tizimining holatini baholashni o'rganish natijasida quyidagilar aniqlandi:
Tushuntirish xati bilan yangilangan tashkiliy tuzilma jamiyat veb-saytida 3 tilda nashr etilgan.
Jamiyatning yangilangan tashkiliy tuzilmasi jamiyat veb-saytida 3 tilda e'lon qilingan. Ammo tashkiliy tuzilishga tushuntirish xati faqat rus tilida. 2018 yil 4-choragida tashkiliy tuzilishga tushuntirish xati davlat tilida va ingliz tilida nashr etiladi.
Majburiy ravishda oshkor qilinishi kerak bo'lgan aksiyadorlik jamiyati to'g'risidagi ma'lumotlarni ingliz tiliga tarjima bilan nashr etish ta'minlanmagan
Bugungi kunga kelib aktsionerlik jamiyati to'g'risidagi ma'lumotlarning ingliz tilida majburiy ravishda oshkor etilishi ta'minlandi; asosiy ma'lumotlar, ya'ni 85% aksiyadorlik jamiyati va ichki hujjatlar to'g'risida, kompaniyaning rasmiy veb-saytida, aksincha kompaniyaning muhim faktlari e'lon qilingan.
O'zbekiston standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish agentligi Bosh direktorining 2016 yil 4 yanvardagi buyrug'i bilan tasdiqlangan "Menejment tizimini sertifikatlashtirish tartibi to'g'risidagi nizom" ning 37-bandiga asoslanib, tegishli ISO standartlariga muvofiq sifatli audit o'tkazildi. korxona faoliyatida qo'llaniladigan, yiliga bir martadan ko'p bo'lmagan holda amalga oshirilishi ker

ANNOUNCEMENT BY PRINCIPLE 2018
Based on the results of the assessment of the company's corporate governance system for 9 months of 2018:
State Enterprise Central Securities Depository presented a report, conclusion and recommendations on improving the efficiency of the corporate governance system of the company No. 11-15 / 130 OTs dated October 24, 2018.
According to the results of the assessment of the corporate governance system, the total number of points was 1,045 points, that is, 87.08%, and in the opinion of the Central Depository, the level of the corporate governance system in BIOKIMYO JSC is recognized as “high” based on the results of the assessment carried out in the first half of 2018.
As a result of studying the assessment of the state of the corporate governance system, the following were identified:
The updated organizational structure with an explanatory note is published in 3 languages ​​on the website of the society.
The updated organizational structure of the society is published on the website of the society in 3 languages. But the explanatory note to the organizational structure is only in Russian. In the 4th quarter of 2018, an explanatory note to the organizational structure will be published in the state language and in English.
Publication of information about the joint-stock company subject to mandatory disclosure with translation into English is not provided
As of today, the publication of information subject to mandatory disclosure about the joint-stock company has been provided in English, basic information is published, that is, 85%, about the joint-stock company and internal documents on the company's official website, in addition to the essential facts of the company.