AKTSIYADORLARNING NAVBATDAGI UMUMIY YIG'ILISHINI 2020 YIL 26 IYUNDA SOAT 10-00 DA MA'MURIY BINONING KATTA ZALIDA O'TKAZISH TO'G'RISIDA
Uchrashuv sonli qarori asosida 16 kompaniya kuzatuv kengashi yil May 3 0 , 20 , 20 , o'tkazishini e'lon qiladi keyingi aktsiyadorlar umumiy yig'ilishi 26 iyun kuni, 20 , 20 katta zalida 10-00 soat ma'muriy bino
2. "BIOKIMYO" OAJ hisoblash komissiyasining tarkibini tasdiqlash.
3. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashining, ularning vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi hisobotini tinglash.
4. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv Raisining kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati va 2019 yil yakunlari bo'yicha biznes-rejaning bajarilishi to'g'risida hisobotini tasdiqlash.
5. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning balansi, moliyaviy natijalari to'g'risidagi hisoboti, foydasi va zarari bilan yillik hisobotni tasdiqlash.
6. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ moliyaviy faoliyati bo'yicha tashqi auditorning xulosasini eshitish.
7. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasining o'z vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini eshitish.
8. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AK korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko'rib chiqish.
9. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning sof foydasini taqsimlash va har bir aksiya uchun dividend miqdorini, uni to'lash shakli va tartibini tasdiqlash.
10. "BIOKIMYO" AJning 2020 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
11. 2020 yil uchun "BIOKIMYO" OAJning majburiy auditi uchun auditorlik tashkilotini belgilash to'g'risida, uning xizmatlari uchun to'lovning maksimal miqdori va u bilan shartnoma tuzish to'g'risida.
12. "BIOKIMYO" OAJning tayyor mahsulotlarini eksport qilish bo'yicha tuzilgan bitimlarni tasdiqlash.
13. "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash
14. "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
15. "BIOKIMYO" OAJning minoritar aksiyadorlari qo'mitasi a'zolarini saylash.
16. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv raisini saylash va u bilan bir yil muddatga mehnat shartnomasini tuzish.
Aksiyadorlarni ro'yxatdan o'tkazish 2020 yil 26 iyun soat 9:00 da boshlanadi.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig'ilishi bilan bog'liq materiallar va ma'lumotlarni kompaniyaning www.biokimyo.uz veb-saytidan olishingiz mumkin, Yangiyo'l, Kimyogar ko'chasi, 1-bino, tel: 70-602-43-97 va elektron pochta orqali murojaat qilishingiz mumkin. -mail biokimyo @ mail .ru .
Kuzatuv kengashining 2020 yil 30 maydagi yig'ilishida aktsiyadorlar reestrini shakllantirish to'g'risida qaror qabul qilindi:
2020 yil 30 mayda navbatdagi umumiy yig'ilish to'g'risida xabar berish uchun reestrni shakllantirish sanasi.
2020 yil 22 iyundagi navbatdagi umumiy yig'ilishda qatnashish uchun aktsiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi.

О ПРОВЕДЕНИИ ОЧЕРЕДНОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ 26 ИЮНЯ 2020 ГОДА В 10-00 ЧАСОВ В БОЛЬШОМ ЗАЛЕ АДМИНИСТРАТИВНОГО ЗДАНИЯ
На основании решения заседания №16 наблюдательного совета общества от 30 мая 2020 года сообщает о проведении очередного общего собрания акционеров 26 июня 2020 года в 10-00 часов в большом зале административного здания
2. Утверждение состава счетной комиссии АО “BIOKIMYO».
3. Заслушивание отчета наблюдательного совета АО “BIOKIMYO»   по итогам 2019 года, по  вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
4. Утверждение отчет председателя правления АО “BIOKIMYO»   по финансово-хозяйственной деятельности общества и по выполнению бизнес-плана по итогам 2019 года.
5. Утверждение годового отчета, в том числе баланса, отчет о финансовых результатах, прибыли и убытки АО “BIOKIMYO» по итогам 2019 года.
6. Заслушивание заключения внешнего аудитора о финансовой деятельности АО “BIOKIMYO» по итогам 2019 года.
7. Заслушивание заключения ревизионной комиссии АО “BIOKIMYO» по итогам 2019 года,  по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
8. Рассмотрение результатов проведения оценки системы корпоративного управления  АО “BIOKIMYO» по итогам 2019 года.
9. Распределение чистой прибыли АО “BIOKIMYO»  по итогам 2019 года и  утверждение размера дивиденда на каждую акцию, формы и порядок его выплаты.
10. Утверждение бизнес-плана АО “BIOKIMYO» на 2020 год.
11. Об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки АО “BIOKIMYO» за 2020 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
12. Одобрение сделок заключенных по экспорту готовой продукции АО “BIOKIMYO».
13. Избрание членов Наблюдательного совета  АО “BIOKIMYO»
14. Избрание членов Ревизионной комиссии  АО “BIOKIMYO».
15. Избрание членов комитета миноритарных акционеров  АО “BIOKIMYO».
16. Избрание Председателя правления АО “BIOKIMYO» и заключение с ним трудового договора сроком на один год.
Регистрация акционеров начинается в 9-00 часов 26 июня 2020 года.
На заседании наблюдательного совета от 30 мая 2020 года было принято решение о формировании реестра акционеров:
Дата формирования реестра для оповещения о проведении очередного общего собрания на 30 мая 2020 года.