AKTSIYADORLARNING NAVBATDAGI UMUMIY YIG'ILISHINI 2020 YIL 26 IYUNDA SOAT 10-00 DA MA'MURIY BINONING KATTA ZALIDA O'TKAZISH TO'G'RISIDA
Uchrashuv sonli qarori asosida 16 kompaniya kuzatuv kengashi yil May 3 0 , 20 , 20 , o'tkazishini e'lon qiladi keyingi aktsiyadorlar umumiy yig'ilishi 26 iyun kuni, 20 , 20 katta zalida 10-00 soat ma'muriy bino
2. "BIOKIMYO" OAJ hisoblash komissiyasining tarkibini tasdiqlash.
3. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashining, ularning vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi hisobotini tinglash.
4. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv Raisining kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati va 2019 yil yakunlari bo'yicha biznes-rejaning bajarilishi to'g'risida hisobotini tasdiqlash.
5. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning balansi, moliyaviy natijalari to'g'risidagi hisoboti, foydasi va zarari bilan yillik hisobotni tasdiqlash.
6. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ moliyaviy faoliyati bo'yicha tashqi auditorning xulosasini eshitish.
7. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasining o'z vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, kompaniya boshqaruviga oid qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini eshitish.
8. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AK korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko'rib chiqish.
9. 2019 yil oxirida "BIOKIMYO" AJning sof foydasini taqsimlash va har bir aksiya uchun dividend miqdorini, uni to'lash shakli va tartibini tasdiqlash.
10. "BIOKIMYO" AJning 2020 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
11. 2020 yil uchun "BIOKIMYO" OAJning majburiy auditi uchun auditorlik tashkilotini belgilash to'g'risida, uning xizmatlari uchun to'lovning maksimal miqdori va u bilan shartnoma tuzish to'g'risida.
12. "BIOKIMYO" OAJning tayyor mahsulotlarini eksport qilish bo'yicha tuzilgan bitimlarni tasdiqlash.
13. "BIOKIMYO" AJ Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash
14. "BIOKIMYO" AJ Taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
15. "BIOKIMYO" OAJning minoritar aksiyadorlari qo'mitasi a'zolarini saylash.
16. "BIOKIMYO" AJ Boshqaruv raisini saylash va u bilan bir yil muddatga mehnat shartnomasini tuzish.
Aksiyadorlarni ro'yxatdan o'tkazish 2020 yil 26 iyun soat 9:00 da boshlanadi.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig'ilishi bilan bog'liq materiallar va ma'lumotlarni kompaniyaning www.biokimyo.uz veb-saytidan olishingiz mumkin, Yangiyo'l, Kimyogar ko'chasi, 1-bino, tel: 70-602-43-97 va elektron pochta orqali murojaat qilishingiz mumkin. -mail biokimyo @ mail .ru .
Kuzatuv kengashining 2020 yil 30 maydagi yig'ilishida aktsiyadorlar reestrini shakllantirish to'g'risida qaror qabul qilindi:
2020 yil 30 mayda navbatdagi umumiy yig'ilish to'g'risida xabar berish uchun reestrni shakllantirish sanasi.
2020 yil 22 iyundagi navbatdagi umumiy yig'ilishda qatnashish uchun aktsiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi.

ON HOLDING THE NEXT GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS ON JUNE 26, 2020 AT 10-00 O'CLOCK IN THE LARGE HALL OF THE ADMINISTRATIVE BUILDING
Based on the decision of the meeting number 16 of the Supervisory Board of the company from 3 0 on May 20 20 , it was reported on holding the next general meeting of shareholders on June 26 20 20 at 10-00 hours in the great hall of the administrative building
1. Approval of the regulations of the general meeting of shareholders of JSC “BIOKIMYO”.
2. Approval of the composition of the counting commission of JSC “BIOKIMYO”.
3. Hearing the report of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2019, on issues within their competence, including compliance with the requirements established by law for the management of the company.
4. Approval of the report of the Chairman of the Board of JSC "BIOKIMYO" on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan at the end of 2019.
5. Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profit and loss of BIOKIMYO JSC at the end of 2019.
6. Hearing the conclusion of the external auditor on the financial activities of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2019.
7. Hearing the conclusion of the Audit Commission of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2019, on issues within their competence, including compliance with the requirements established by law for the management of the company.
8. Consideration of the results of the assessment of the corporate governance system of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2019.
9. Distribution of net profit of JSC "BIOKIMYO" at the end of 2019 and approval of the amount of dividend per share, the form and procedure for its payment.
10. Approval of the business plan of JSC "BIOKIMYO" for 2020.
11. On the determination of the auditing organization for the mandatory audit of BIOKIMYO JSC for 2020, on the maximum amount of payment for its services and the conclusion of an agreement with it.
12. Approval of transactions concluded for the export of finished products of JSC "BIOKIMYO".
13. Election of members of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO"
14. Election of members of the Audit Commission of JSC “BIOKIMYO”.
15. Election of members of the minority shareholders' committee of JSC “BIOKIMYO”.
16. Election of the Chairman of the Board of JSC “BIOKIMYO” and conclusion of an employment contract with him for a period of one year.
Shareholder registration begins at 9:00 am on June 26, 2020.
At the meeting of the Supervisory Board on May 30, 2020, it was decided to form the register of shareholders:
Date of formation of the register for notification of the next general meeting on May 30, 2020.
Date of formation of the register of shareholders for participation in the next general meeting as of June 22, 2020.